Автобусні перевезення в Україні на шляху до кращих змін

Невдовзі в Україні маршрутні таксі зникнуть як клас, про це під час спільного брифінгу з автоперевізниками заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Так, у великих містах України пасажирські перевезення повинні здійснювати великі автобуси та інший громадський транспорт, а «маршрутки» не мають права на життя, їх планується замінити «неопланами» або їх аналогами до 2030 року.

Володимир Омелян підкреслив, що Мінінфраструктури хоче повторити «ефект авіації» і в залізничній, і в автобусній сферах. «Все просто: прозорі правила, чесна конкуренція і, як наслідок, нова якість перевезень для пасажирів і нові можливості для бізнесу. Сьогодні точно ніхто не може сказати, що міністерство лобіює якусь одну компанію, притискає інших або вимагає щось не по закону. Що стосується внутрішніх автобусних перевезень, то ми змінили правила, відкрили ринок, і результат сьогодні перед вами» – заявив міністр, додавши, що від моменту початку реформи внутрішніх автобусних перевезень кількість виданих дозволів зросла на 29% – до 346 дозволів, а кількість відмов значно зменшилася.