Авдіївка вистояла завдяки нашій єдності

Ці зимові дні для мешканців прифронтової Авдіїївки виявилися сповненими драматичних випробувань. Через активізацію обстрілів з боку російських бойовиків місто на тривалий час у майже 20-градусні морози залишилося без води, електрики та тепла.

Ескалація конфлікту, розпочата терористами 29 січня, продовжилася й у перші дні лютого. Під масований обстріл потрапила промзона Авдіївки. Знову почали гинути українські військові, а місто виявилося на грані гуманітарної та екологічної катастрофи. До прифронтової Авдіївки в перші ж години загострення ситуації виїхав голова обласної держадміністрації Павло Жебрівський, який одразу ж очолив координаційний штаб із вирішення нагальних проблем міста. Президент України Петро Порошенко у зв’язку з подіями в Авдіївці перервав візит до Німеччини та негайно повернувся до України. Упродовж тижня Авдіївку відвідали Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, секретар РНБО Олександр Турчинов, які вжили негайних заходів на місці для координації подальших дій.

Кілька днів поспіль російська сторона СЦКК уперто не давала згоди на встановлення режиму тиші, аби забезпечити ремонтникам можливість для проведення відновлювальних робіт. Та навіть коли дозвіл, нарешті, був наданий та працівники вийшли на обстеження пошкоджених ділянок, ворог накрив  бригаду вогнем. На щастя, ніхто не постраждав.

Завдяки зусиллям Авдіївського коксохімзаводу багатоповерхівки вдавалося забезпечити хоча б мінімальним обігрівом. Ремонтники частково відновили водопостачання. З 1 лютого у школах був призупинений навчальний процес та визначений єдиний заклад освіти, куди на уроки приходять діти. На міському стадіоні впродовж усіх днів військового загострення діяла польова кухня. Гарячі обіди роздавали всім, хто їх потребував. У палатках можна було зарядити мобільні телефони.

На допомогу мешканцям Авдіївки відгукнулася вся Україна. Співвітчизники з усіх регіонів надавали для містян теплі речі, ковдри, генератори. Сюди привозили питну воду та продукти. У різних містах та районах Донеччини облаштовані місця для прийому евакуйованих жителів Авдіївки, і насамперед — дітей, маломобільних людей, громадян похилого віку. Активну допомогу в недопущенні гуманітарної катастрофи навколо прифронтового міста надали військовослужбовці, волонтери, представники міжнародних організацій.