«Артемсіль» удосконалює продукцію з прицілом на Європу

У Соледарі відбувся врочистий запуск роботи нової виробничої лінії з випуску очищеної солі. Випуск нової продукції відбуватиметься як на експорт, так і на внутрішній ринок.

Добре відоме підприємство «Артемсіль» — один із небагатьох державних активів, які генерують реальний прибуток і платять дивіденди державі. І це незважаючи на застаріле обладнання й на втрату ринку російського збуту.
Як відомо, знаходити нових партнерів — дуже складно, особливо якщо це стосується традиційних видів продукції. Сіль є найпоширенішим мінералом на планеті, який видобувається практично в кожній країні. Європейський ринок імпортує понад 20 мільйонів тонн солі на рік.
Знайти своє місце й завоювати ринок можливо, лише суттєво змінивши якість продукції шляхом модернізації виробництва: поставити лінію фотосепарації, зробити красиву упаковку, — вирішили на ДП «Артемсіль» і почали з 2016 року здійснювати на підприємстві революційні перетворення.
Для отримання солі вищого гатунку по ГОСТ 3583: 2015-го в існуючу технологію був інтегрований процес фотосепарації, який дозволив усунути з кам’яної солі темні включення природного походження (ангідриди). Було придбано та змонтовано нову лінію з випуску й фасування очищеної солі. Залишилося тільки натиснути на червону кнопку.

Урочистий захід із нагоди запуску нового виробництва відвідали керівники Донецької облдержадміністрації, керівники Соледарської ОТГ, представники управління Держпраці в Донецькій області й Торгово-промислової палати.
«Це важливий крок на великому шляху перетворень у регіоні, — зазначив у своєму виступі голова Донецької ОДА Павло Жебрівський. — Підприємствам Донеччини потрібні інновації. Легше за все пустити комбайн, нарубати солі, завантажити її в діряві вагони й відправити в Росію. Це – не бізнес, це процес заради процесу. Зараз важливо, щоб кожне підприємство на Донеччині займалось інноваціями. Щоб люди мали змогу заробляти гроші тут, а не їхати працювати за кордон».
«Ми почали виробництво солі вищого ґатунку в сучасній упаковці зі збереженням традиційного зовнішнього вигляду пачки. Реалізація цього проекту дозволить нам поліпшити якість продукції, збільшити присутність підприємства «Артемсіль» на експортних ринках і створити нові робочі місця», — зазначила керівник ДП «Артемсіль» Вікторія Луценко.
Випуск очищеної харчової солі був започаткований на двох рудниках підприємства одночасно. На ділянці рудника №1,3 нова харчова продукція розфасовується в картонну пачку й поліетиленовий пакет масою 1 кілограм. На ділянці рудника №4 проходить не тільки додаткове очищення солі, але й розфасовка її в пачки нового зразка вагою 0,5 і 1 кг.
Завдяки сучасній лінії виробництва тепер нова пачка солі відповідає європейським стандартам якості. Упаковка є яскравішою та зручнішою у використанні, продукція не буде злежуватися».
Основні інвестиції в закупівлю імпортного високотехнологічного обладнання склали 23,5 мільйона гривень. Системи для очищення й фасування солі були закуплені через електронну систему ProZorro, що дозволило вибрати найкраще обладнання за прийнятною ціною. За попередніми розрахунками, вкладені в цей проект інвестиції окупляться вже через 1,5 року.
За словами Вікторії Луценко, підприємство й надалі планує продовжувати програми з реконструкції і модернізації всіх рудників. І умови для цього вже створені.
«Незважаючи на низку труднощів, 2017 рік можна вважати досить успішним для підприємства, — розповіла Вікторія Луценко. — За 2017 рік ДП «Артемсіль» збільшило показник чистого прибутку на 20,5% у порівнянні з 2016 роком. За рік «Артемсіль» перерахувала до бюджетів податків і зборів на загальну суму 403,8 мільйона гривень», — розповіла Вікторія Луценко, зазначивши, що «Артемсіль» планує продовжити технічне переоснащення рудників і перейти до випуску очищеної солі на всіх виробничих лініях.
Залишається тільки додати, що ДП «Артемсіль» — одне з найбільших підприємств з видобутку й реалізації кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Підприємство експортує продукцію в 22 країни світу.

Віра ІЛЬЇНА