Акція «В’язні Кремля» пройде в 10 містах України

Українські правозахисники та родичі політв’язнів починають регіональний тур десятьма містами України на підтримку українців, які незаконно перебувають у в’язницях Росії та анексованого нею Криму. Про це розповіла голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, — повідомляє «Крим Реалії».

Мета акції «В’язні Кремля» — підтримати українських політичних в’язнів і військовополонених, допомогти їхнім родинам та продемонструвати солідарність різних міст України в протистоянні російської агресії.

«Ми хочемо нагадати суспільству, що сьогодні сотні українських громадян перебувають в ув’язненні Кремля й за гратами через сфальсифіковані і політично мотивовані справи. Кремль ув’язнює за свободу вираження думок, участь в мирних зібраннях, переконання й віросповідання, а також тому, що пропаганда вимагає підживлення образу ворога. Українці, як і за часів ГУЛАГу, до сих пір сидять в російських в’язницях. Як і тоді, кримські татари знову небажані на своїй землі в Криму», — розповіла Тетяна Печончик.

У десяти містах країни будуть розміщені інсталяції з 121 капкана. Вони символізують 97 політв’язнів, яких Кремль кинув за грати починаючи з 2014 року, і 24 українських військовополонених моряків, що потрапили в полон наприкінці 2018 року.

Регіональний тур триватиме два місяці, з серпня до середини жовтня, і починається з акцій в Одесі
(13 серпня) та Херсоні (15 серпня). Після цього активісти відвідають Харків (3 вересня), Маріуполь
(6 вересня), Запоріжжя (10 вересня), Дніпро (12 вересня), Львів (16 вересня), Чернівці (19 вересня), Вінниці
(1 жовтня) і Чернігів (10 жовтня ).

Олена ФІРСОВА