31 травня — Всесвітній день без тютюну

Напередодні Всесвітнього дня без тютюну в Краматорському вищому професійному металургійному училище відбулася зустріч з учнями за «круглим столом», присвячена питанням боротьби з курінням.

Тема ця всім добре відома, набила, можна сказати, оскому, а тому досить складна у викладі в плані завоювання уваги досвідчених юних слухачів.

Однак сімейному лікарю КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Хаміду Алі Хуссейну вдалося буквально з перших хвилин заволодіти увагою хлопців.

Повідавши про проблеми зі здоров’ям, які реально загрожують курцям, доктор на підтвердження навів приклади з особистої практики. Онкологія, та ще в 30 років — звучало переконливо. Уже ніхто не сумнівався, що дим і насправді — невидимий убивця.

Тому щирий заклик лікаря кинути палити (курять, як виявилося, майже всі) під завісу зустрічі прозвучав вже як сам собою зрозумілий.

І численні запитання щодо того, як це зробити, підтвердили бажання учасників кинути курити.

Залишається побажати, щоб у цих хлопців по-хорошому заграло самолюбство, взяв гору здоровий глузд, і їм вистачило сили волі на такий насправді справжній вчинок — стати вільним від рабської залежності від сигарети.

Ольга ПРИЙМЕНКО, лікар-методист КНП «ЦПМСД № 1»