22 січня — День Соборності України

Друзі, щиро вітаю вас із Днем Соборності України!

В новітній історії України це дуже знаменна дата. Майже століття тому, 22 січня
1919 року, на Софійській площі у Києві було проголошено Акт про об’єднання Української Народної Республіки із Західноукраїнською Народною Республікою в єдину Соборну Державу. А днем пізніше українська конституанта – Трудовий Конгрес України – затвердила ухвалу про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину державу.

Цікава деталь, на Конгресі Акт Злуки проголосили дві людини: від ЗУНР Лев Бачинський, а від УНР – Сергій Бачинський. Лев Бачинський – уродженець Станіславівщини, теперішня Івано-Франківська область. Сергій Бачинський — уродженець Катеринославської губернії, до якої входила більша частина нинішньої Донеччини. Два представники давнього українського боярського роду, розділеного кордонами імперій, яскраво символізували
соборність двох частин України. Три століття роз’єднані кордонами різних імперій українці плекали надію на возз’єднання. Три століття! Всупереч неймовірним старанням  Московщини, Речі Посполитої, Австро-Угорщини вибити із українців найменше бажання мати свою державу, українці на початку ХХ століття таки відновили її. Всупереч усім тим адмінресурсам, ідеологіям, «охранкам», русифікаціям та полонізаціям. І одним із перших кроків було об’єднання усіх українських земель у єдину українську соборну державу. Пам’ятаймо про це. І не даймо себе одурманити облудним кликушам «руского міра» та внутрішнім адептам «малоросійства». Щоб потім, через 100 років, нашим онукам знову не довелось дорогою ціною відвойовувати втрачене.

Тому єднаймося і борімося! І вже скоро той час, коли ми святкуватимемо День Соборності на площах звільнених Донецька, Луганська, Амвросіївки, Сніжного та інших міст прекрасної Донеччини та Луганщини!

Голова Донецької облдержадміністрації,
керівник військово-цивільної адміністрації
Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ