19 гран-прі, 204 призові місця – результат роботи Центра дитячої та юнацької творчості

Чим зайняти дитину у вільний час?  Багато кого з батьків  хвилює питання, чим зайняти дитину після школи. Адже дуже важливим є правильно спланований час засвоєння нових життєвих навичок.

Тож не можна недооцінювати сьогодні роль позашкільного виховання. Окрім того, що воно забирає дітей з вулиці й відволікає від нескінченних комп’ютерних ігор, нерідко така додаткова освіта  дає дитині старт у життя – після кількарічних занять у гуртку чи студії дитина остаточно визначається з покликанням і пов’язує з цим напрямком свою долю.

Так у Дружківці є чимало місць, де діти віком від 3 до 18 років  можуть не тільки розвиватися, а й отримувати додаткову позашкільну освіту. Найбільшою популярністю користується ЦДЮТ: якщо ваша дитина прагне танцювати, співати, вишивати, орієнтуватися на місцевості –  вам шлях до Центру дитячої та юнацької творчості, де  на сьогодні працює 67 гуртків. Це і технічні, і туристсько-краєзнавчі, і декоративно-художні, і художні… Їх  відвідує близько 1031 вихованців різного віку. Своєрідним підсумком роботи є звітні концерти, заняття в усіх дитячих колективах, які проходять на високому рівні.  Наразі у закладі працюють 13 колективів, одинадцятьом з них присвоєні почесні звання: 7 колективам — «Народний художній колектив»; 4 — «Зразковий художній колектив».

Щорічно вихованці ЦДЮТ входять до міського і обласного банку обдарованих дітей. У 2018 році Дружківською міською  радою  виділено  4500 грн. для преміювання 16 обдарованих гуртківців ЦДЮТ. Варто відзначити, що вихованці ЦДЮТ презентували себе на  міжнародних ( Ужгород, Київ, Львів),  всеукраїнських (Полтава, Вінниця, Чернігів, Житомир, Краматорськ), обласних (Слов’янськ) конкурсах, фестивалях, виставках різного рівня.  Так за підсумками 2018 року у скарбниці  вихованців ЦДЮТ 19 гран-прі,  І місць  —  204;  ІІ місць —  138; ІІІ місць —  96!!!  Згідно з планом обласних масових заходів вихованці ЦДЮТ взяли участь в 13 обласних конкурсах з 15 можливих для наших напрямів гуртків, на яких посіли:  І місць —  76, ІІ місць — 55, ІІІ місць – 47. За підсумками  обласних етапів переможці Центру були рекомендовані для участі у Всеукраїнських  і  Міжнародних  конкурсах.  Започатковано та  успішно проводяться загальноміські заходи для дітей та молоді міста: фестиваль «Територія денс», «Козацькому роду нема переводу», «Лідер року», «Фестиваль рідної мови», святковий концерт до дня вишиванки. Найвідповідальнішими, яскравішими і  хвилюючими для  колективів закладу, батьків і дітей завжди залишаються творчі звіти  на присвоєння і підтвердження почесних звань. У 2018 році їх була максимальна кількість — 6.  У 2018 році колектив ЦДЮТ взяв участь в міжнародному проекті «Підтримка стабілізації громад, які постраждали від наслідків конфлікту на Донбасі» за участю МОМ і народу Японії, в ході якого було проведено величезну кількість додаткових заходів різного навчально-виховного і організаційно-масового характеру (майстер-класи, концерти, тренінги, свята, поїздки, походи, туристські змагання та інше). Міський голова Валерій Гнатенко переконаний, що сьогодні будь-яка родина може дозволити собі повноцінне виховання та розвиток дитини: «Маючи бажання та інтерес,  у Дружківці можна сьогодні знайти безліч секцій та гуртків для занять. Це спортивні секції, вокальні та хореографічні колективи, безкоштовні  мовні курси, плавання, хокей, творчі заняття, креативні гуртки. Головне – мати бажання відійти від пасивного споживання сучасних технологій, а перетворитися самому й перетворити дитину на активного творця», — закликає Валерій Гнатенко.