На ІХ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» вперше з’явиться унікальний простір «Ветеранський намет», в якому будуть зібрані друковані твори, авторами яких є воїни російсько-української війни. Він стане унікальним простором, де будуть представлені книжки десятків ветеранів, дійсних військовослужбовців, які в своїх творах розповідають про Донбас, війну і життя після неї.

Варто зазначити, що «Ветеранський намет» є не умовною назвою. Вперше на фестивалі буде встановлено справжній військовий намет із відповідним військовим устаткуванням. В цьому наметі гості фестивалю зможуть не лише ознайомитися з асортиментом військової літератури, придбати вподобані книжки, а й поспілкуватися з їх авторами.

«Ми маємо так само піклуватися про ветеранську книгу, як її автори намагаються донести до нас правду життя про війну та її героїв. Ми маємо можливість доторкнутися до цієї правди. «Ветеранський намет» буде дуже важливою подією, що ініційована самими авторами і повністю підтримана Міністерством у справах ветеранів.  Ми маємо дати можливість читачам поринути у світ, який створили ветерани-письменники.  Тож я щиро вітаю нас із цією подією, яка ще є тільки початком формування ветеранської книги, але яка змінить наш простір, дасть змогу відчути, чим є війна для нашої держави. Саме ветеранська книга сформує новий культурний  простір у нашому суспільстві!», — зазначила Ірина Фріз, відкриваючи захід.

Презентація «Ветеранського намету» відбудеться в день офіційного відкриття «Книжкового Арсеналу». Також протягом фестивалю відбудеться дискусійна панель, на якій мова піде про значення військової літератури для соціуму та самих ветеранів, як один з аспектів соціалізації та адаптації після повернення з фронту.

Ідея створення такого простору, яку підтримали Міністерство у справах ветеранів та Мистецький Арсенал, пішла від самої ветеранської спільноти. Взяти участь у «Ветеранському наметі» можуть безкоштовно всі охочі, які підпадають лише під два критерії, які висунули самі ветерани-письменники: взяти участь можуть ті, хто захищав Україну в боях на Донбасі або допомагав воїнам; книга має бути про війну та події, з нею пов’язані.

За інформацією сайту «Міністерства у справах ветеранів України»