15 квітня — День довкілля

Щороку, у третю суботу квітня, коли Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні проводиться День довкілля. Головною метою заходів, що приурочені до цієї дати, є поліпшення стану природи.

Всесвітній день довкілля був запроваджений у 1972 році Організацією Об’єднаних Націй у Стокгольмі. Тоді ж ООН прийняла спеціальну програму – UNEP(United Nations Environment Network). В Україні ця дата відзначається згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.

До квітневої дати у країні та регіоні приурочені різноманітні природоохоронні акції — озеленення територій і прибирання парків, алей, проведення різноманітних конкурсів на екологічну тематику, організація конференцій та лекцій на тему охорони природи.

У кожному місті та районі області до 15 квітня проводяться заходи з благоустрою територій і розвитку екологічної культури. Серед них — акції «Посади дерево миру», «За чисте довкілля», «Година Землі», «Первоцвіт 2017», кампанії з вирішення проблем енергозбереження, захисту рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, оперативні рейди з попередження збору ранньоквітучих рослин. Мешканці з задоволенням долучаються навесні до висадки дерев, закладки нових парків і скверів, збереження природно-заповідних та інших об’єктів довкілля. У навчальних закладах проводяться фестивалі й конкурси дитячих екологічних робіт. Люди різного віку виходять для сумісного прибирання вулиць, доріг, мостів. Працівники підприємств і організацій наводять порядок на території промислових об’єктів. Широке відзначення Дня довкілля надає поштовх до активізації державного та громадського контролю за додержанням природоохоронного законодавства.

Цими днями в рамках Всеукраїнської акції «Посади дерево миру» в містах і селищах Донецької області відбулися масштабні акції з закладки нових зелених зон,  серед яких — «Алея зеленого майбутнього», «Алея Єднання»,  «Алея Миру», «Сквер Миру». На території міст і селищ висаджено близько 3000 «дерев миру» та створені численні квітникові й калинові клумби. До природоохоронних заходів долучилися школярі, студенти, вихованці екологічних гуртків, активісти громадських об’єднань і волонтери.

В установах природно-заповідного фонду до Дня довкілля також реалізується низка великих екологічних проектів: відкриття екологічних стежок, проведення екологічних фестивалів, лекцій, туристичних екскурсій. Однією з них зокрема буде Всесвітня екологічна акція «Марш парків».